niedziela, 13 marca 2016

Blogowo-kulinarne nowości wydawnicze


"Smakowita Ella" to tegoroczna nowość Wydawnictwa Znak. Autorką jest znana kulinarna blogerka Ella Woodward, której blog (Deliciously Ella) znany jest chyba wszystkim fanom zdrowego odżywianie. A przynajmniej powinien, bo Ella jest taką brytyjską Martą Dymek. 
Sama książka wydana jest pięknie (twarda okładka), co jednak nie powinno za bardzo dziwić, bo trudno byłoby dzisiaj znaleźć blogerską książkę kulinarną bez smakowitych zdjęć. 
Zaletą jest to, że proponowane przez autorkę przepisy nie wymagają wielu wyszukanych składników (co czasem zdarza się w książkach brytyjskich autorów).
Książka do kupienia tutajTe dwie książki przedstawiamy razem, ponieważ poza okładką łączy je jeszcze wspólny autor. David Bez, bo o nim mowa to również bardzo popularny bloger (SaladPride). Powyższe książki nazwalibyśmy przyjemnie minimalistycznymi. Zdjęcia potraw są bardzo przejrzyste, a przepisy krótkie i konkretne. Każda strona książki to propozycja innego śniadania lub w drugim przypadku sałatki. Podobno, w przypadku tego autora wszystko zaczęło się od sałatek i to "dopieszczenie" sałatkowego tematu widać naszym zdaniem w powyższych książkach.
Na każdej stronie znajdziemy duży talerz z opisywaną potrawą oraz wykaz składników i sposób jego wykonania. Osoby lubiące książki kucharskie w stylu Sophie Dahl czy Nigelli mogą czuć się zawiedzione tymi publikacjami bowiem brak w nich, tych właściwych dla powyższych autorek, elementów gawędziarskich.

Jeśli natomiast szukacie przepisów na zdrowe i łatwe w przygotowaniu sałatki, tuż przed sezonem wiosennym:), ta pozycja jest zdecydowanie dla Was. 

Książki do kupienia tutaj

P.S. Gdybyśmy mieli wybrać tylko jedną z tych dwóch zdecydowanie wybralibyśmy sałatki. 

A już w pierwszej połowie kwietnia nowa książka Kingi Paruzel: Niezłe ciacho! Słodkości w wersji FIT. 


4 komentarze:

 1. Uwielbiamy książki z deserami opatrzone cudownymi zdjęciami ^^ Możemy je przeglądać godzinami xD

  OdpowiedzUsuń
 2. My z chęcią oglądamy nawet te niedeserowe książki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki kulinarne są moimi ulubionymi chyba;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedź godna prawdziwej blogerki kulinarnej:)

  OdpowiedzUsuń