wtorek, 1 marca 2016

Co robić w marcu?

 

Marzec jest naszpikowany okazjami do świętowania oraz dawania sobie drobnych upominków. Po prostu mamy wiele kalendarzowych okazji do wspólnego spędzenia czasu z przyjaciółki, rodziną.

A więc co robić w marcu?
Już w najbliższy piątek przeżyć Noc Grozy na Zamku w Mosznej. Zamek jest piękny, a podobno może być też straszny. Więcej tutaj.


5 i 6 marca we Wrocławiu słowo styl będzie odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Sprzyjać będą temu Targi na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, czyli Fashion Meeting style dla Niej... i dla Niego.... Więcej tutaj

Podobno kobiety nie oczekują już od mężczyzn kwiatów i prezentów w Dniu Kobiet. Teraz na topie są babskie spotkania. Niestety w tym roku Dzień Kobiet wypada we wtorek, więc nie jest to najlepszy czas na zrobienie sobie babskiego dnia. Co innego w sobotę, 12.03.2016r., kiedy to na warszawskim Torwarze organizowany jest po raz kolejny Babski Dzień. Mnóstwo atrakcji, w tym pokazy najnowszych trendów w modzie, porady wizażystów, dietetyków i trenerów personalnych. Czyli wszystko to za czym spora część z Was przepada. Link do wydarzenia.
P.S. Co więcej, 12.03.2016, to również Światowy Dzień Drzemki w Pracy -  szkoda, że akurat w sobotę:)

Skoro Dzień Kobiet wypada 8 marca to niektórzy obchodzą zaraz po nim Dzień Mężczyzn - 10 marca. Tej ważnej okazji nie należy mylić z Dniem Chłopaka, chociaż świętować można podobnie:).


W Indiach urzeka przede wszystkim niesamowita różnorodność barw. Nie dziwi nas więc popularność HOLI - Indyjskiego Święta Kolorów. W marcu w Warszawie, a w kwietniu w Krakowie. Więcej informacji tutaj. 


A zostając przy tematyce kolorów, marzec to również okres Świąt Wielkanocnych, z którymi nieodłącznie łączy się temat pisanek. Podobno najstarszą techniką ich zdobienia jest metoda batikowa, pochodząca z X wieku. Bliżej zapoznać się z nią będzie można 22.03.2016 we Wrocławiu. Więcej o warsztatach tutaj.   

W marcu rusza także premiera polskiej edycji gry Quadropolis, czyli takiego Sim City na planszy. Gra jest produktem wydawnictwa Days of Wonder, które jest świetnie przyjmowane przez polskich graczy (wystarczy wspomnieć: Wsiąść do pociągu (cała seria), Splendor, Small World). Więcej tutaj.


W marcu wypada też Pierwszy Dzień Wiosny. Nam kojarzy się on głównie ze sprzątaniem i układaniem. Po prostu nową organizacją starej szafy.

1 komentarz:

  1. O nie! Noc Grozy to zdecydowanie nie dla nas rozrywka! aż mamy ciary xD

    OdpowiedzUsuń